09.21.2017

Zdrowotne oddziaływanie sauny na nasz organizm

Zdrowotne oddziaływanie sauny na nasz organizm

Kąpiel w saunie to doskonały sposob odnowę naszego organizmu. Sauna bowiem nie tylko działa relaksująco, ale fizycznie poprawia stan zdrowia. Usuwanie toksyn, toksycznych metali ciężkich, wspomaganie odchudzania, regeneracja organizmu po ćwiczeniach - to tylko kilka przykładów oddziaływania wysokiej temperatury.

Przeprowadzone badania mające porównać usuwanie toksyn w saunie tradycyjnej oraz saunie infrared mówią, iż podczas pocenia w saunie wydalamy wraz z wodą takie toksyczne metale ciężkie jak: kadm, ołów, miedź, nikiel, dodatkowo: kwas siarkowy, sód, amoniak i kwas moczowy. Takie niezwykłe stężenie metali ciężkich nie zostało odnalezione w pocie po klasycznych ćwiczeniach. Leczenie różnego typu dolegliwości przeprowadza się w saunach infrared nie tylko w Europie, ale i w Japonii. W Stanach Zjednoczonych sauna polecana jest pacjentom, ktorzy mieli operację usuwania raka, w celu utrzymania niskiego stężenia toksyn w organiźmie. Analiza potu po 30 minutach w saunie infrared znajduje: 84µg ołowiu, 1.2µg niklu, 11mg miedzi, 1.3mg cynku, 2.0mg magnezu, 0.26mg żelaza, 22mg wapnia, 0.24g potasu, 0.84g sodu, 6.2mg kadmu. Zaleca się jednocześnie uzupełnienie utraconych dobrych pierwiastków np. poprzez ich suplementacje.

Odpowiednie zarządzanie wagą jest bardzo ważne dla jakości naszego życia. 10 lat studiów opublikowanych na łamach The New England Journal of Medicine wykazały, że obwód talii jest czynnikiem decydującym w ocenie ryzyka przedwczesnej śmierci. Innymi słowy, jeśli odpowiednio zarządzasz wagą, zwiększasz prawdopodobieństwo na dłuższe życie. Jednocześnie musisz wiedzieć, iż komórki tłuszczowe, które są w naszym organiźmie, są w takiej samej ilości na każdym etapie naszego życia. Komórki formują się w 3 trymestrze ciąży i są do końca naszego życia w tej samej liczbie. Dlaczego więc tyjemy? Komórki tłuszczowe działają jak gąbka. Sauna (infrared) pomaga usunąć tłuszcz oraz toksyny zmagazynowane w tłuszczu w podobny sposób jakbyśmy wyciskali gąbkę. Badania przeprowadzone w 2009 roku wykazały, iż sauny infrared bardzo skutecznie pomagają zrzucić wagę już w okresie 3 miesięcy.

Informacje podane w Journal of the American Medical Association wskazują, iż w ciągu godziny pobytu w saunie, nasz organizm spala do 600 kalorii (zaleca się jednak sesje nie dłuższe niż 30 minut). Podczas sesji zrzucania wagi w saunie, wzrasta temperatura naszego ciała i nasz organizm bardzo mocno stara się tą temperaturę obniżyć. Podczas używania sauny (w szczególności infrared) wzrasta cyrkulacja krwi, przyśpiesza akcja serca, narasta tempo przemiany materii - powodując tym samym spalanie większej ilości kalorii. Regularne używanie sauny to w pewnym sensie pasywne ćwiczenia kardio.

Ulga w bólu

Promienie saun infrared pozwolą Tobie zredukować bóle zapalenia stawów, mięśni oraz tkanek. W saunie infrared (dzięki dogłębnej penetracji ciepła) zwiększona zostaje cyrkulacja tlenu do tkanek. Redukcja symptomów związanych z uprawianiem sportu, zespołu chronicznego zmęczenia, fibromialgie, bóle stawów została wielokrotnie udowodniona podczas wielu wcześniejszych badań. Doktor Jeffrey Spencer jest sportowym ekspertem na Uniwerystecie w Południowej Kaliforni. Mówi on: "Fale infrared penetrują ciało w celu wytworzenia ciepła, które daje wiele korzyści terapeutycznych. Zwiększają one przepływ krwi do mięśni, dostarczając więcej skoncentrowanego tlenu, który wytwarza więcej energii by leczyć". Badania opublikowane na łamach Internal Medicine wykazały, że już po jednej sesji w saunie infrared, bóle zmniejszały się o 70%.

Redukcja ciśnienia krwi.

W badaniach klinicznych - zrealizowanych w 2005 roku, a przeprowadzonych na Uniwerystecie Missouri Kansas City wykazano, że 30-sto minutowa sesja w saunie infrared stosowana regularnie (3 razy na tydzień), powodowała zmniejszenie ciśnienia krwi. Taka terapia przyczyniała się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu zwiększał się przepływ krwi zawierającej tlen. Kolejne badania opublikowane w Japonii, w 2008 roku w The Journal of Cardiology, sprawdziły skuteczność kliniczną oraz bezpieczeństwo w terapii ciśnieniowej infrared względem tradycyjnej terapii dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Raport wnioskuje, iż fale infrared są zarówno bezpieczne i efektywne w działaniu poprawy objawów klinicznych i funkcji pracy serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Zobacz więcej na naszych infografikach >

NEWSLETTER
By nie przegapić:
Nowości
Przecen
Aktualności
Nie chcesz kupować teraz? Zostaw swój adres e-mail.
Powiadomimy Cię o wszystkich naszych nowościach i promocjach.
Wygraj 5% rabatu na DOWOLNE zakupy. Co tydzień losujemy 1 osobę i przydzielamy jej rabat 5% na pierwsze zakupy. Rabat można użyć na każdy dowolny produkt nie objęty promocjami. Nie ma limitu czasu na rabat :)
copyright: AMS Sauna 2007-2020
Sklep Internetowy LOOP