10 powodów dla których warto używać sauny

Sauna wypłukuje toksyny

Jeden ze sposobów w jaki nasze ciało pozbywa się toksyn, to ich usunięcie przez pocenie. Dowiedziono również, iż ten sposób pozbywania toksyn z organizmu jest niezwykle skuteczny. W podwyższonej temperaturze, zwiększa się również wydzielanie potu, co pomagaw pozbyciu się toksyn.

Sauna pomaga zrzucić wagę

Sauna pomaga zrzucić wagę przy minimalnym wysiłku. Przez wysuszone powietrze w saunie, nasze serce zwiększa rytm pracy. Tym samym metabolizm przyspiesza w podobny sposób jak to się ma przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Już 20-minutowa sesja potrafi nawet wypalić 500 kalorii!

Sauna wzmacnia system odpornościowy

Podczas sesji w saunie produkowane są krwinki białe. Zadaniem krwinek białych jest ochrona przed patogenami (wirusy i bakterie). Osoby regularnie odwiedzające saunę mają wyższą liczbę krwinek białych przez co są zdrowsze, a gdy pojawi się jakaś choroba - szybciej dochodzą do siebie.

Sauna zwiększa wydajność sportowców

Nasze ciało ma pewną granicę tolerancji ciepła. Regularne używanie sauny przesuwa granicę tej tolerancji. To prowadzi do znacznego zwiększenia wytrzymałości. Stali bywalcy sauny czują mniejsze zmęczenie i mogą efektywnie zarządzać energią w dłuższym przedziale czasowym

Sauna sprawia, że wyglądasz młodziej

Gdy stajemy się coraz starsi w naszych porach skóry zbiera się coraz więcej martwych komórek. Powoduje to, iż skóra staje się mniej elastyczna. Kilka sesji w saunie poprawia przepływ krwi do naszej skóry odmładzając ją m.in. poprzez usunięcie martwych komórek.

Sauna przyśpiesza regenerację po ćwiczeniach

Coraz większa liczba siłowni w Polsce posiada saunę. I jest ku temu uzasadnienie. Po ćwiczeniach sauna znacząco przyśpiesza dojście do siebie.  Odpady metabolizmu są eliminowane szybciej podczas pocenia. Dzięki temu odczuwamy również szybciej relaks.

Sauna wzmacnia społeczne interakcje

Dla bywalców większych saun otwiera się szansa na stwarzanie nowych interakcji ze znajomymi lub rodziną. W saunie czujemy się rozluźnieni i zrelaksowani, przez co przyjemniej prowadzi nam się rozmowy. Nie jest to czynnik oddziaływujący bezpośrednio na nasze ciało, niemniej na tyle ważny, by o nim wspomnieć.

Sauna polepsza sen

Każdy, kto odwiedził saunę doświadczył głębokiego, relaksującego snu. Podobnie jak ciepła kąpiel wieczorem. Sauna jednak zwiększa ten efekt poprzez działanie wyższej temperatury. Po drastycznym zwiększeniu metabolizmu następuje okres wychłodzenia, co przywołuje sen i odpoczynek.

Sauna polepsza pracę serca

Kiedy siedzisz w nagrzanej saunie, Twoje serce bije szybciej tłocząc krew z większą siłą. Naczynia krwionośne w odpowiedzi powiększają się,  przyśpieszając cyrkulacje krwi. Już 30 minutowy pobyt w saunie daje ten sam efekt, co intensywne ćwiczenia aerobowe o tym samym czasie trwania. W odróżnieniu od ćwiczeń, w saunie nie jest się narażonym na nabawienie kontuzji.

Sauna sprawi, że będziesz żyć dłużej

Badając 2300 bywalców sauny w Finlandii, zaobserwowano o 50% zmniejszone ryzyko zachorowań sercowo-naczyniowych. Jednocześnie podczas badań długoterminowych zauważono zmniejszoną umieralność generalnie. Średnio osoby używające sauny codziennie żyją dłużej, niż osoby używające sauny raz na tydzień.

NEWSLETTER
By nie przegapić:
Nowości
Przecen
Aktualności
Nie chcesz kupować teraz? Zostaw swój adres e-mail.
Powiadomimy Cię o wszystkich naszych nowościach i promocjach.
Wygraj 5% rabatu na DOWOLNE zakupy. Co tydzień losujemy 1 osobę i przydzielamy jej rabat 5% na pierwsze zakupy. Rabat można użyć na każdy dowolny produkt nie objęty promocjami. Nie ma limitu czasu na rabat :)
copyright: AMS Sauna 2007-2022
Sklep Internetowy LOOP