09.06.2017

Historia firmy Harvia

Historia firmy Harvia

Założyciel firmy Harvia. Tapani Harvia (1920-1998) był wielkim pasjonatem sauny. W wojsku to on dyktował kto i kiedy ma polewać kamienie w saunie. A ponieważ wielu nie podobał się styl kąpieli narzucony przez Tapani, otrzymał on przywilej prywatnych sesji w saunie. Młodość Tapani zostawiła w jego głowie ciepłe wspomnienia kąpieli w saunie, która była ogrzewana wykutym przez wioskowego kowala piecem. Przez lata owo wspomnienie przeistoczyło się w ideę biznesu, by w końcu stać się namacalnym produktem.

W wyniku ciężkiej pracy Tapani Harvia, zawodowych umiejętności i innowacyjnego podejścia, piece do sauny Harvia były początkiem potężnego sukcesu. Dziś Harvia jest wiodącym, światowym producentem piecy do saun. Dodatkowo, Harvia produkuje sauny oraz akcesoria do saun.

Założyciel firmy Harvia - Tapani Harvia, stworzył pierwszy piec Harvia opalany drewnem w roku 1950. Piec wykonał dla własnego użytku. Pierwszy piec Harvia stworzony na sprzedaż, został wyprodukowany we wczesnych latach 50-tych. W późnych latach 50-tych, Harvia produkowała już piece w większej skali, rocznie osiągając liczbę stu piecy.

Lata 60-te to duży skok produkcji. Pod koniec dekady Harvia produkowała już 1000 piecy rocznie.

We wczesnych latach 70-tych nastąpiła przeprowadzka fabryki do miasta w gminie Muurame. Przez całą dekadę firma rosła w tempie 30% rocznie. Kryzys olejowy w owym okresie pozwolił firmie wypromować piece opalane drewnem. Niejako, że surowiec ten jest dostępny bez problemu i sprzyja środowisku, Harvia przez całe lata 70-te produkowała tylko piece opalane drewnem.

Harvia stała się wiodącym światowym producentem piecy opalanych drewnem w latach 80-tych. Nastąpił jednak okres urbanizacji i zmiany sposobu życia. Ludzie oczekiwali piecy elektrycznych i to na tego typu piece wzrosło zapotrzebowanie. Pod koniec dekady, Harvia zapoczątkowała więc produkcje piecy elektrycznych, które były wytwarzane wraz z piecami opalanymi drewnem.

W latach 90-tych Harvia wystartowała ze sprzedażą swoich produktów w Europie Centralnej. Niedługo później eksportowała również do Rosji, Europy Wschodniej, USA oraz na Daleki Wschód.

Przez okres pięćdziesięciu lat, Harvia rozwinęła się z małego warsztatu do firmy zatrudniającej 180 pracowników. Dziś Harvia jest wiodącym światowym producentem piecy do saun. Firma produkuje 150,000 piecy rocznie oraz eksportuje je do 65 krajów.

Harvia kontynuuje ambitny projekt produkcji piecy do saun, saun i produktów związanych z kąpielami w saunie. Firma chce oferować innowacje, dzięki którym sięgamy po przyjemność i polepszamy jakość swojego życia.

NEWSLETTER
By nie przegapić:
Nowości
Przecen
Aktualności
Nie chcesz kupować teraz? Zostaw swój adres e-mail.
Powiadomimy Cię o wszystkich naszych nowościach i promocjach.
Wygraj 5% rabatu na DOWOLNE zakupy. Co tydzień losujemy 1 osobę i przydzielamy jej rabat 5% na pierwsze zakupy. Rabat można użyć na każdy dowolny produkt nie objęty promocjami. Nie ma limitu czasu na rabat :)
copyright: AMS Sauna 2007-2020
Sklep Internetowy LOOP