08.30.2017

Czym są kabiny infrared?

Czym są kabiny infrared?

Efekty zdrowotne z kabin infrared porownać można do tych uzyskiwanych z ćwiczeń. Wielu ludzi używa kabin infrared dla odświeżenia i odnowy mięśni.
Może ciężko w to uwierzyć, ale w skali globalnej, kabin infrared sprzedaje się więcej niż saun tradycyjnych. Jednocześnie ogrzewanie typu infrared staje się rosnącym trendem również w Finlandii.

Kabiny infrared używane są również w salonach spa, hotelach i salonach piękności oraz, w coraz większej ilości, w domach. Kabinę infrared można łatwo zainstalować bez potrzeby budowy osobnego budynku np. w łazience mieszkania.

Mimo, iż konwencjonalne sauny i kabiny infrared dają nam podobne profity, takie jak wypacanie czy relaks, istnieje wiele różnic pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Wg. badań, kabiny infrared powodują trzykrotnie większe pocenie w porównaniu do saun konwencjonalnych. Jest tak dlatego, ponieważ fale długie pochodzące z grzejnika infrared przenikają na 4 cm w głąb. W typowej saunie, ciepło przenoszone jest na człowieka przez powietrze.

Japoński wynalazek

Korzenie kabin infrared sięgają Ameryki we wczesnych latach 20-go wieku, jednakże koncepcja nowoczesnych kabin infrared została wymyślona w Japoni w 1965 roku. W ostatnich dziesięcioleciach japońscy i chińscy wynalazcy studiowali infrared bardzo szeroko.

W Finlandii, prowadzono stosunkowo mało badań z zakresu kabin infrared, ale informacje dotyczące zdrowotnych efektów oddziaływania dotarły i tam. Dziś jest już niewiele ludzi, którzy mylnie twierdzą, iż infrared ma coś wspólnego ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Co więcej, infrared powiązane jest z relaksem mięśni, zwiększeniem metabolizmu i cyrkulacją krwi oraz eliminacją toksyn i celulitu.

Wielu ludzi jest zaskoczonych gdy usłyszą, że w przeciwieństwie do konwencjonalnych saun, które służą jako naturalna pomoc przy zasypianiu, infrared daje zastrzyk energii. Wiemy również, iż przebywanie w kabinie infrared przez 30 minut pozwala spalić 300-600 kalorii.

Ogrzewanie infrared pomaga również przy symptomach wielu chorób. Szczególnie ludzie którzy cierpią na artretyzm i fibromialgie znajdują ulgę w cieple infrared. Najnowsze amerykańskie badania wykazują, iż ludzie cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa odczuwają mniejszy ból oraz sztywność przy ogrzewaniu infrared. Przypadłości skórne również często są leczone w kabinach infrared.

Wygląda na to, iż ogrzewanie infrared może pomóc ciału zwalczać wirusy grypy, obok innych rzeczy. Wnikliwe ciepło kabin infrared podnosi temperaturę ciała użytkownika, tworząc w pewnym sensie naturalną gorączkę. Niewielu wie, iż jest to naturalna reakcja ciała na infekcje.

Popularne wśród atletów

Ponieważ ogrzewanie infrared energetyzuje i przyspiesza funkcje witalne, służy to jako doskonała rozgrzewka przed treningiem. Po treningu, ciepło infrared pomaga mięśniom odbudować się oraz zrelaksować. Jedna z atletek używających kabiny infrared jako odnowy po ciężkich ćwiczeniach jest oficjalną sprinterką: Johanna Manninen.

Johanna mówi: "Ogrzewanie infrared wnika głęboko w mięśnie i relaksuje je po wysiłku fizycznym. Zauważyłam, iż redukuje to urazy mięśni oraz łagodzi bóle. Czuję również, że ogrzewanie infrared zwiększa mój metabolizm oraz oczyszcza moje ciało."

Dom Johanny wyposażony jest w kabinę infrared. Posiada rownież tradycyjną kabinę na zewnątrz ogrzewaną drewnem. Kabina infrared nie stała się zastępstwem dla tradycyjnej sauny dla Johanny.

"Kabina infrared to wspaniały dodatek do fińskiej kultury sauny. Kabina infrared ma również przewagę bycia suchym pomieszczeniem, więc łatwo jest wskoczyć do niej na chwilę w twoim stroju sportowym, by rozgrzać mięśnie przed treningiem właściwym. Rozciąganie po biegu jest również przyjemniejsze w kabinie infrared."

"Przebywam w cieple kabiny infrared przez około pół godziny. Oglądam telewizje, czytam kobiece czasopisma o rozciągam mięśnie. Ciepło infrared wytwarza pocenie. Ważnym jest pamiętać, by napić się wody przed i po używaniu kabiny infrared, tak by być dobrze nawodnionym."

Ciepło infrared oddziałowuje na polepszenie zdrowia i lepszej jakości życia. Efekty są różne u różnych osób. Infrared pozwoli:
- usunąć toksyny,
- spalić kalorie,
- zredukować celulityt,
- poprawi trawienie,
- zredukować zmęczenie mięśni,
- złagodzić stany zapalne,
- poprawić ogólne krążenie krwi,
- obniżyć ciśnienie krwi,
- mieć pozytywny efekt na Twoją skórę oraz jej elastyczność,
- zredukować stres,
- odświeżyć Twój umysł,
- zredukować ból głowy,
- zmniejszyć zmęczenie,
- dać Ci uczucie lepszego zdrowia.

źródło: harvia.fi

NEWSLETTER
By nie przegapić:
Nowości
Przecen
Aktualności
Nie chcesz kupować teraz? Zostaw swój adres e-mail.
Powiadomimy Cię o wszystkich naszych nowościach i promocjach.
Wygraj 5% rabatu na DOWOLNE zakupy. Co tydzień losujemy 1 osobę i przydzielamy jej rabat 5% na pierwsze zakupy. Rabat można użyć na każdy dowolny produkt nie objęty promocjami. Nie ma limitu czasu na rabat :)
copyright: AMS Sauna 2007-2020
Sklep Internetowy LOOP