04.06.2018

Piece opalane drewnem dużej mocy

Piece opalane drewnem dużej mocy

Sauny z piecami opalanymi drewnem to nawiązanie do najstarszej tradycji istnienia Saun Fińskich. Ich ogromna zaleta to możliwość ogrzania dużych powierzchni, nawet, gdy sauna zbudowana jest na zewnątrz, jako osobny budynek. Podczas kąpieli w saunie, użytkownik może cieszyć się dodatkowym zapachem oraz trzaskiem palonego drewna. Sama kąpiel staje się w pewnym sensie bardziej wartościowa, gdyż trzeba się do niej przygotować, uszykować drewno, wcześniej dbając o zrobienie zapasu opałowego, rozpalić piec i poczekać, aż się nagrzeje.

Moc pieca w jaki należy wyposażyć saunę, zależy od wielkości pomieszczenia jakie chcemy ogrzać. Rozróżnić możemy piece do saun o kubaturach: 10-50m3, 8-24m3, 4,5-15m3. Do wszystkich wielkości pomieszczeń, piece można nabyć w naszym Sklepie.

Harvia oferuje bardzo mocne modele pieców 50 oraz 50SL do dużych saun. Piece cechują się solidnym wykonaniem (nierdzewna stal), przy których podczas kąpieli czuje się klimat dawnych saun. Palenisko w modelu SL można umieścić w sąsiednim pomieszczeniu lub budynku, gdyż jest ono nieco wysunięte, a jego duża powierzchnia sprawia, że łatwo można regulować temperaturę pieca, podtrzymać ogień lub szybko go podsycić. Oba piece mają dużą przestrzeń na kamienie (120kg), a ich moc to 40kW.

 

Kolejna seria pieców do saun od Harvia to modele Legend. W klasie pieców do dużych pomieszczeń możemy wyróżnić model Legend 300 Duo oraz Legend 300. Wersja 300 Duo prócz ogrzania dużych i średnich pomieszczeń, dzięki sporej szybie na froncie pieca może służyc jako kominek. Domownicy z jednej strony mogą cieszyć się widokiem palonego drewna, podczas gdy piec ogrzewa przylegającą obok kabinę sauny. Oba modele serii 300 pozwalają na użytkowanie sauny już przy niższej temperaturze, gdy kamienie jeszcze się rozgrzewają. Kąpiel można też kontynuować przez długi czas, gdy ogień wygaśnie. Ilość kamieni w tych modelach to aż 260kg.

Piece do sauny Harvia z serii Classic to modele 400 Top Duo, 280 Top oraz 280. Oznaczenie „Top” mówi nam o nietypowej funkcjonalności tych pieców – zamykaną górną część pieca odpowiednią pokrywą. Funkcja ta ma zapewnić szybsze nagrzanie kamieni w piecu i skrócić do minimum nagrzanie sauny. Podobnie jak piec Legend 300 Duo, model 400 Top Duo posiada dwie funkcjonalności: kominka oraz pieca do sauny. Estetykę palącego drewna zwiększa doskonałe wzornictwo przedniej części pieca. Model 400 Top Duo ma wkład kamieni 80kg, a oba modele 280 posiadają wkład na 60kg kamieni.

Do saun o powierzchni 14-36m3 można umieścić modele pieców Harvia 36 oraz 36 Duo. Oznaczenie Duo określa ponownie podwójną funkcjonalność pieca. By zwiększyć ekonomię pieca, Harvia zaprojektowała specjalny deflektor, który zwiększa przepalanie się spalin. Model 36 posiada drzwiczki z żaroodporną szybą, dzięki której możemy cieszyć się ogniem będąc bezpośrednio w pomieszczeniu sauny. Drzwiczki można wygodnie otworzyć, dzięki nienagrzewającemu się uchwytowi.

Piec serii Linear 28 to propozycja Harvii dla osób, które cenią sobie nowoczesne wzornictwo. Wytrzymały model Linear to propozycja do saun o kubaturze 10-28m3. Kierunek otwierania drzwiczek może być zmieniony, a szyba pozwala na obserwację palącego się drewna.

NEWSLETTER
By nie przegapić:
Nowości
Przecen
Aktualności
Nie chcesz kupować teraz? Zostaw swój adres e-mail.
Powiadomimy Cię o wszystkich naszych nowościach i promocjach.
Wygraj 5% rabatu na DOWOLNE zakupy. Co tydzień losujemy 1 osobę i przydzielamy jej rabat 5% na pierwsze zakupy. Rabat można użyć na każdy dowolny produkt nie objęty promocjami. Nie ma limitu czasu na rabat :)
copyright: AMS Sauna 2007-2020
Sklep Internetowy LOOP